Kategorie
Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Odliczanie czas zacząć

krajna-grom

Już w sobotę zostaną wznowione rozgrywki A-klasy (grupa Bydgoszcz I), w której występuje Grom Więcbork. W spotkaniu 14 kolejki nasi piłkarze zmierzą się z odwiecznymi rywalami z Krajny Sępólno. Nie trzeba chyba nikomu mówić jak bardzo prestiżowe są te mecze w naszym powiecie.

Po spojrzeniu na tabelę może się wydawać, że będzie to pojedynek Dawida z Goliatem. Z jednej strony Grom, który zajmuje 5 miejsce w tabeli (6 wygranych, 2 remisy, 5 porażek) i jest dzięki temu najlepszą drużyną naszego powiatu, z drugiej strony zespół Krajny, który będzie do końca walczyć o każdy możliwy punkt oraz uniknięcie degradacji do najniższej klasy rozgrywkowej (10 punktów po 3 wygranych, 1 remisie oraz 9 porażkach). Na pierwszy rzut oka wydaje się, że taki mecz powinien być bardzo łatwy dla zawodników z Więcborka – nic bardziej mylnego. Wiadomo nie od dziś, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami i potencjalnie słabsze zespoły skazywane na pożarcie są w stanie pokonywać nawet bardzo silnych rywali.

Grom w meczach wyjazdowych nie osiągnął jakichś znakomitych wyników (2 wygrane, 2 remisy, 2 porażki), ale Krajna w meczach u siebie osiągnęła jeszcze gorszy rezultat (1 wygrana, 0 remisów, 5 porażek). Oznacza to, że przy zachowaniu odpowiedniego poziomu skupienia Gromowcy są w stanie pokonać rywala. Nie należy jednak lekceważyć przeciwnika z kilku powodów. Po pierwsze na inaugurację ligi Krajna Sępólno po zaciętym meczu pokonała nasz zespół, a po drugie spotkania derbowe wyraźnie „leżą” ekipie z Sępólna (wygrana 1:0 z Gromem i remis 1:1 z Kamionką), podczas gdy Grom radził sobie w nich słabo (dwie porażki 0:1 z Krajną i Kamionką na własnym terenie). W Internecie można przeczytać, że Krajna pozyskała kilku zawodników, podczas gdy z Gromu odszedł Sebastian Pacek (wypożyczony do Wdy Świecie) oraz Patryk Piotrowski (wyjazd za granicę). Na pewno byli to bardzo ważni zawodnicy, ale na szczęście są inni gracze, którzy z pewnością będą starali się ich zastąpić najlepiej jak potrafią.

Mimo tych wielu niekorzystnych argumentów należy pamiętać, że są to tylko statystyki, a Grom znajduje się w czołówce A-klasy i wygląda na to, że złe chwile ma już za sobą. Zawodnicy są rządni rewanżu za porażkę z pierwszej kolejki i z pewnością nie zlekceważą swojego przeciwnika. Ze swojej strony mogę im życzyć jak największej koncentracji, jak najmniejszej liczby błędów i jak najlepszej skuteczności pod bramką rywali. Oczywiście jakiekolwiek przewidywania wyniku nie mają sensu na tym etapie rozgrywek, gdy zespoły wznawiają grę po dłuższej przerwie. Liczę jednak na bardzo dobre widowisko i życzę naszym zawodnikom 3 punktów. Byłaby to świetna inauguracja rundy, na którą liczą wszyscy kibice Gromu.

Spotkanie derbowe Krajna Sępólno Krajeńskie – Grom Więcbork zostanie rozegrane w sobotę 21 marca o godzinie 15:00 na boisku bocznym Krajny. Liczę, że na meczu pojawi się bardzo wielu kibiców z Więcborka, którzy wspomogą naszych zawodników swoim dopingiem.