Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Zwycięski remis! [FOTO]

10721011_792133127517678_1120469163_n

W 9 kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork zremisował na wyjeździe z Tucholanką Tuchola 2:2. Dwa gole dla Gromu zdobył Patryk Piotrowski. Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, kilka zagrywanych podań za naszą obronę robiło dużo zamieszania pod bramką Gromowców. W 5 minucie to przyniosło skutek i Tucholanka prowadziła 1:0. Gospodarze stwarzali sobie kolejne sytuacje, piłkarze Gromu sporadycznie atakowali bramkę Tucholi, najlepszą okazję zmarnował Mateusz Tuński, który z ostrego konta trafił wprost w bramkarza. W 25 minucie było już 2:0 dla Tucholanki, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niefrasobliwości naszych obrońców, piłkarz z Tucholi po ziemi wpakował piłkę przy słupku. Wynik do przerwy 2:0 dla gospodarzy. Gromowcy przegrywali walkę o górne piłki w środku pola, a nasze boki pomocy kompletnie nie istniały przy dobrze dysponowanych piłkarzach Tucholanki, dlatego też trener Trzósło zdecydował się w przerwie meczu zmienić oby dwóch skrzydłowych. Karol Frankowski zastąpił Remigiusza Błocińskiego, a Patryk Piotrowski zmienił Patryka Herzberga. Już po kilku minutach od wznowienia gry przyniosło to efekt, a Piotrowski trafił w słupek po uderzeniu ze znacznej odległości, ta sytuacja kompletnie zmieniła obraz meczu, Więcborscy piłkarze „złapali wiatr w żagle” i to oni przejęli inicjatywę. Jedną z dogodnych sytuacji zmarnował Sebastian Pacek, który minął się z piłką po dośrodkowaniu od Karola Frankowskiego. W 80 minucie zawodnik gości otrzymał drugą żółtą kartkę, co było kluczowym wydarzeniem tego meczu. Zaczęło się oblężenie bramki Tucholanki, niestety nasi piłkarze zapomnieli o obronie i w 82 minucie „sam na sam” z Mateuszem Kunkiem wybiegł piłkarz z Tucholi, niestety nie wytrzymał presji i posłał futbolówkę obok bramki Kunka, zdecydowanie ta sytuacja mogła rozstrzygnąć wynik meczu. Gromowcy zabrali się do odrabiania strat. Już w 85 minucie kontaktowego gola zdobył Patryk Piotrowski po dośrodkowaniu z prawej strony od Pawła Siekierki. Ataki na bramkę gospodarzy trwały, a w 88 minucie mieliśmy już 2:2! Strzał z dystansu oddawał Robert Rodak, a jego uderzenie „przeciął” Patryk Piotrowski i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W doliczonym czasie piłkarze z Więcborka dążyli do rozstrzygnięcia wyniku na swoją korzyść, jednak zabrakło czasu.

GROM: M. Kunek, M. Garsztka (75′ Ł. Pukownik), P. Drobiński, Ł. Bethke, A. Lizik, R. Rodak, S. Pacek, K. Hrycejewski (80′ P. Siekierka), P. Herzberg (46′ P. Piotrowski), R. Błociński (46′ K. Frankowski), M. Tuński

Bramki: P. Piotrowski 85′, 88′