Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy

Ważne zwycięstwo z Rawysem Raciąż

_DSC0040

W czwartej kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork podejmował na wyjeździe Rawys Raciąż. Więcborscy piłkarze wygrali to spotkanie 0:1 po wspaniałym golu Karola Frankowskiego i zdobyli pierwsze i jakże ważne punkty w tym sezonie. W początkowej fazie meczu zdecydowaną przewagę zdobyli Gromowcy. Ozdobą pierwszego kwadransa gry był strzał Kamila Hrycejewskiego w samo okienko bramki Raciąża i fenomenalna obrona bramkarza przy tym strzale. Drużyna Rawysa sporadycznie atakowała bramkę Sobonia, najlepsza sytuacje stworzył sobie… po błędzie Więcborskiego goalkeepera, który oślepiony przez słońce, popełnił błąd i piłka wyleciała mu z rąk, na nasze szczęście piłka wpadła tylko w boczną siatkę. Następne dwie dogodne sytuacje zmarnował Waldemar Janicki, który najpierw uderzył wprost w bramkarza w podbramkowej sytuacji, a następnie przegrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy. Gdy wszyscy wyczekiwali gwizdka na przerwę spotkania Mateusz Soboń wprowadził dalekim wykopem piłkę do gry, obrońca gospodarzy głową wybił piłkę prosto pod nogi Karola Frankowskiego i ten pięknym wolejem pokonał bramkarza z Raciąża. Druga połowa to głownie walka w środku pola i i sytuacje z obu stron. Dogodną sytuację zmarnował Frankowski, który w sytuacji „dwa na jeden” z obrońcą gospodarzy uderzył wprost w zawodnika Rawysa. Dogodną sytuację zmarnował również Mateusz Tuński, który uderzył ponad bramką. Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjna sytuacją było zdarzenie z 85 minuty. Paweł Mucha wpadł w pole karne i został powalony przez bramkarza do spółki z obrońcami. Mimo ewidentnego faulu gwizdek sędziego milczał i nie podyktował rzutu karnego.Więcborski gracz w tej sytuacji doznał kontuzji i niestety musiał opuścić boisko. Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie.

GROM WIĘCBORK: M. Soboń, M. Garsztka, Ł. Bethke, P. Drobiński, A. Lizik, Wojt. Janicki, K. Hrycejewski (46′ P. Mucha)(86′ P. Siekierka), M. Tuński (67′ R. Rodak), K. Frankowski, P. Herzberg (62′ P. Piotrowski), Wal. Janicki

Gol: K. Frankowski

Żółte kartki: 55′ P Mucha, 79′ Wojt. Janicki, 82′ P. Piotrowski