Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Ważne zwycięstwo na Sportowej

21178_381988418653032_5251098817849856869_n

Zgodnie z przewidywaniami mecz Gromu Więcbork z Rawysem Raciąż był bardzo wyrównanym spotkaniem. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali nasi zawodnicy, którzy pokonali swoich przeciwników i awansowali w tabeli A-klasy na 5 miejsce zwiększając swoją przewagę nad pozostałymi ekipami z naszego powiatu.

W pierwszych minutach kibice nie mieli okazji oglądać porywającego widowiska. Dopiero w okolicach 10 minuty strzał w światło bramki pewnie złapał dobrze ustawiony Maciej Borzyszkowski broniący bramki drużyny gości. W 20 minucie równie łatwą interwencję zaliczył Mateusz Soboń po strzale z dystansu. Chwilę później drużynę gości w sytuacji sam na sam uratował wspomniany wcześniej Maciej Borzyszkowski. Kilkanaście sekund później zawodnik Gromu uderzył nad poprzeczką. Nasi zawodnicy nabrali wiatru w żagle, jednak kolejny groźny strzał obronił bramkarz Raciąża i nadal na tablicy widniał wynik 0:0. Na 5 minut przed przerwą trudne uderzenie z 16 metrów wybronił Mateusz Soboń. Chwilę później dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

2 połowa rozpoczęła się od nieśmiałych ataków drużyny gości, jednak nie były one groźne. Najpierw bardzo niecelnie strzelał zawodnik Rawysa, a chwilę później wysoką piłkę opanował Mateusz Soboń. w 9 minucie drugiej połowy nasz bramkarz popisał się świetną paradą po strzale z rzutu wolnego, a chwilę później w podobny sposób wyłapał piłkę skierowaną do jego bramki po rzucie rożnym. Co nie udało się gościom, udało się naszym zawodnikom. Zaczęło się od wybicia strzału z rzutu wolnego przez bramkarza Rawysa, jednak piłka nadal została w posiadaniu naszych graczy. Trafiła ona do Kamila Hrycajewskiego, który zdobył bramkę strzałem z 16 metrów. Piłkarze z Raciąża próbowali dalszych ataków, jednak ich strzały były niecelne. 25 minut przed końcem spotkania Piotr Piotrowski mógł podwyższyć na 2:0, jednak jego uderzenie z bliskiej odległości powędrowało nad bramką przeciwników. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie głównie dzięki za sprawą dobrej gry obronnej Gromu oraz bardzo dobrej postawy Mateusza Sobonia, który kilka razy popisał się wspaniałymi interwencjami.

Mecz był bardzo ciężki i dlatego wywalczone 3 punkty cieszą jeszcze bardziej. Pozytywną informacją jest kolejna bramka Kamila Hrycajewskiego w tej rundzie oraz kolejny mecz bez straty bramki. Dzięki tej wygranej nasza drużyna wywalczyła 5 miejsce i umocniła swoją pozycję w górnej połówce tabeli.

GROM: M. Soboń, Ł. Pukownik, Ł. Bethke, P. Drobiński, Pio. Piotrowski, A. Lizik, K. Hrycejewski (75′ R. Rodak), M. Tuński (80′ B. Szulc), M. Kwasigroch (70′ R. Błociński), P. Herzberg (85′ K.Frankowski), Woj. Janicki

Bramka: 56′ K. Hrycejewski

Ten mecz był jednocześnie debiutancką transmisją na żywo. Było kilka małych problemów, ale ogólnie wyszło wszystko nieźle i na pewno będą przygotowywane kolejne transmisje tego typu.

Kolejny mecz zostanie rozegrany 18 kwietnia w Dąbrowie Chełmińskiej, gdzie rywalem Gromu będzie miejscowy LKS. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 i prawdopodobnie zostanie przeprowadzona transmisja na żywo w Internecie.