Kategorie
Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy

Ważne punkty na Sportowej, BKS Bydgoszcz pokonany! [FOTO]

W XX kolejce Bydgoskiej A-Klasy Więcborski Grom podejmował u siebie Budowlany Klub Sportowy z Bydgoszczy. W pierwszej połowie zaraz po rozpoczęciu gry jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie goście, lecz na posterunku znalazł się Mateusz Kunek, który wygrał pojedynek „sam na sam” z napastnikiem Bydgoszczan. Do głosu zaczynali dochodzić gospodarze, Po jednym z rzutów rożnych strzał Łukasza Bethke trafił w rękę obrońcy gości, lecz gwizdek arbitra milczał, mimo zdecydowanych protestów gospodarzy. Mimo to kilkadziesiąt sekund później licznie zgromadzeni kibice mogli świętować bramkę dla Gromu, po interwencji obrońców po jednym ze stałych fragmentów gry, piłka została wybita przed pole karne, tam znalazł się Patryk Herzberg, który „huknął jak z armaty” i nie dał szans na jakąkolwiek interwencję bramkarzowi gości. Kilka minut później Herzberg mógł podwyższyć na 2:0, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem w stuprocentowej sytuacji. Pod koniec pierwszej części gry żółtą kartkę otrzymał kapitan Więcborskiej drużyny – Paweł Mucha, którego zabraknie za tydzień w meczu ze Spójnią Białe Błota z powodu zbyt dużej liczby żółtych kartek. W drugiej połowie swój napór zarysowali Budowlańcy, którzy raz za razem sunęli na bramkę Kunka. Bramkarz gospodarzy obronił między innymi kolejne „sam na sam” i kilka ładnych strzałów zawodników z Bydgoszczy. Niebiesko-czerwoni mądrze kontratakowali i stwarzali sobie sytuację, najlepsze z nich niestety zmarnowali Patryk Herzberg i Mateusz Tuński. Końcowy wynik 1:0 dla Więcborskiego Gromu, który po świetnym meczu pokonuje Bydgoski BKS, przypominamy, że jest to pierwsza wyjazdowa porażka gości z Bydgoszczy.