Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy

Tor Laskowice za silny dla Gromu Więcbork.

W XXIII kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork przegrał u siebie z liderem rozgrywek Torem Laskowice Pomorskie 1:3. Gospodarze stracili gola już w 10 sekundzie meczu, fatalny błąd popełnił Łukasz Bethke, który „wyłożył” piłkę napastnikowi gości i ten w tak dogodnej sytuacji, nie mógł się pomylić i było 1:0 dla Toru. Kilkadziesiąt sekund później dogodną sytuacje zmarnował Mateusz Tuński, który przegrał pojedynek z bramkarzem z Laskowic. W 6 minucie minimalnie pomylił się Wojciech Janicki po podaniu od Łukasza Koziny. W 9 minucie było już 2:0, kolejny błąd popełnili piłkarze z Więcborka, co prawda pierwszy strzał obronił Mateusz Kunek, ale przy dobitce nie miał nic do powiedzenia. W 14 minucie cień nadziei niebiesko-czerwonym dał Patryk Herzberg, który zdobył kontaktowego gola strzałem po ziemi z około 16 metrów. Asystę przy tym golu zaliczył Wojciech Janicki. W 19 minucie po dośrodkowaniu Patryka Herzberga bliski zrewanżowania za błąd z pierwszej minuty był Łukasz Bethke jednak jego strzał z głowy minął minimalnie bramkę Toru. Kilka minut później dogodną sytuację stworzył Herzberg, jednak jego strzał z rzutu wolnego nad poprzeczką przeniósł bramkarz gości. W 29 minucie żółte karki otrzymali Paweł Mucha i Przemysław Drobiński, pierwszy za faul, drugi za zbyt przesadne wyrażenie swojego niezadowolenia z decyzji arbitra. W 39 minucie kolejny błąd popełnili obrońcy Gromu. Nie grający najlepszych zawodów Łukasz Bethke faulował zawodnika gości w polu karnym. Egzekutor jedenastki pewnie wykorzystał rzut karny. Wynik do przerwy 1:3.  Po przerwie dobrą sytuację stworzył sobie Patryk Herzberg, jednak jego strzał głową obronił bramkarz. Kilka minut później bliski zdobycia gola był Aleksander Lizik, którego strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie minął „okienko” bramki. W 64 minucie dogodnej sytuacji po rzucie rożnym nie wykorzystali Gromowcy, nikt nie przeciął dobrego dośrodkowania. Do głosu zaczęli dochodzić goście, dogodną sytuacje stworzył sobie pomocnik Toru, który ograł 3 obrońców Gromu i minimalnie przestrzelił obok bramki. Chwilę później dobrą interwencja popisał się Mateusz Kunek, który ładnie obronił strzał po rykoszecie od obrońców. Nastąpiła potrójna zmiana boisko opuścili Paweł Mucha, Patryk Piotrowski, Przemysław Drobiński, a na placu gry zameldowali się Robert Rodak, Waldemar JanickiKarol Frankowski. Kolejną dogodną sytuację stworzył sobie Mateusz Tuński, który strzelał z ostrego kąta. Kolejna zmiana: Piotr Piotrowski za Mateusza Tuńskiego. Ostatnią dogodną sytuację, znów stworzył sobie Herzberg, jego strzał z rzutu wolnego z największym trudem obronił bramkarz gości. Piłkarze Toru po meczu świętowali awans do V ligii.

Skład: M. Kunek, A. Lizik, M. Nowak, P. Drobiński (Wal. Janicki), Ł. Bethke, Pat. Piotrowski (K. Frankowski), Ł. Kozina, P. Mucha (R. Rodak), P. Herzberg, M. Tuński (Pio. Piotrowski), Woj. Janicki.

Żółte kartki: P. Mucha, P. Drobiński, R. Rodak

Bramka: P. Herzberg

Tekst: Jakub Wąsowski