Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Pierwsze derby dla Gromu!

11900714_1646768808873830_364244881_o

W 2 kolejce Bydgoskiej A-Klasy Grom Więcbork pokonał 1:0 KS Kawle, piękną bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Herzberg. Początek meczu to wyrównana gra, oby dwie drużyny stwarzały sobie sytuację, najpierw zawodnik gości uderzał głową obok bramki Mateusza Kunka, chwilę później znakomitą sytuację zmarnował Andrzej Bilicki, który nie czysto uderzając z bliskiej odległości przestrzelił obok bramki. Po pierwszym kwadransie mecz wyrównany, następnie drużyna z Kawli miała 2 dogodne sytuacje, w oby dwóch w roli głównej Artur Dądela, jednak najpierw w bramce zachował się Mateusz Kunek, a następnie jego strzał głową był minimalnie nie celny. Chwilę później znów o sobie dał znać Dądela jednak na posterunku ponownie Kunek, który wyłapał strzał z ostrego konta.Do przerwy bez bramek. Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęli Gromowcy. Dośrodkowanie Remigiusza Błocińskiego dotarło do Waldemara Janickiego, lecz ten z 5 metrów przestrzelił ponad bramą. Następnie atomowe uderzenie Łukasza Bethke z dystansu, jednak Piotr Bąkowski na posterunku bramki gości. Gromowcy zdecydowania przeważali i bombardowali bramkę Bąkowskiego, nie frasobliwość sędziego mógł wykorzystać Andrzej Bilicki, jednak jego strzał wyłapał bramkarz KS Kawle, po tym jak sędzia nie odgwizdał faulu i piłka trafiła do naszego zawodnika. Kilkanaście sekund później Bilicki miał znów dogodną sytuację. Wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, lecz w ostatnim momencie jego strzał został zablokowany. Około 65 minuty składną akcję przeprowadził Patryk Herzberg do spółki z Łukaszem Burkiewiczem, jednak strzał tego pierwszego minimalnie niecelny. Z nielicznych akcji gości w drugiej połowie najdogodniejszą zmarnował Tomasz Mrugalski, który minimalnie przestrzelił próbując lobować Mateusza Kunka.W 74 minucie koszmarny błąd popełnił obrońca gości, który przy wyprowadzaniu piłki kopnął piłkę wprost do Patryka Herzberga, a ten wiele się nie zastanawiając uderzył na bramkę Kawli i było 1:0 dla Gromu, Piotr Bąkowski w tej sytuacji bez szans. Po bramce dogodną sytuację mieli goście, jednak strzał Przemysława Gburczyka świetnie obronił Kunek. Na sam koniec dogodną sytuację miał jeszcze Waldemar Janicki jednak minął się z piłką próbując uderzać głową. W 90 minucie czerwoną kartkę otrzymał Aleksander Lizik, który uderzył przeciwnika. Grom wygrywa pierwsze derby sezonu!

GROM: M. Kunek, A. Lizik (Cz.K. 90’+1′), Wal. Janicki, P. Drobiński, Pio. Piotrowski, Ł. Bethke (77′ P. Mucha), R. Rodak (58′ Woj. Janicki), Ł. Burkiewicz, P. Herzbeg, R. Błociński (60′ M. Kwasigroch), A. Bilicki (85′ M. Przybylski)

Bramka: 74′ P. Herzberg

Żółte kartki: Pio. Piotrowski, Woj. Janicki, R. Rodak, Ł. Bethke

Czerwona kartka: A. Lizik