Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy

Pewne zwycięstwo Gromu!

10661689_296851613856243_5367242735916452483_o

W XVIII kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork pokonał 4:0 Spartę Przysiersk po golach Sebastiana Packa, Wojciecha Janickiego, Remigiusza Błocińskiego i Roberta Rodaka. Od samego początku spotkania to Gromowcy wyglądali lepiej na boisku, już w 3 minucie meczu Mateusz Kwasigroch został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Sebastian Pacek. Gospodarze grali bardzo dobrze i konsekwentnie dążyli do podwyższenia wyniku. W 26 minucie padła druga bramka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Łukasz Bethke, a głową piłkę do siatki wpakował nasz kapitan – Wojciech Janicki. Przewaga Gromu rosła, znakomite sytuacje zmarnowali Karol Frankowski, który przestrzelił obok bramki w sytuacji „sam na sam”, Sebastian Pacek, który w identycznej sytuacji trafił wprost w bramkarza, Mateusz Kwasigroch, którego uderzenie z rzutu wolnego z najwyższym trudem obronił bramkarz gości oraz uderzenie z dystansu Wojciecha Janickiego.Wynik do przerwy 2:0 dla Więcborskiego Gromu. Druga połowa nie zmieniła obrazu gry, Grom dominował na boisku, a Sparta sporadycznie atakowała bramkę gospodarzy, przy jednym z takich wypadów piłkarz gości trafił w spojenie bramki Kunka. W drugiej połowie dobre sytuacje zmarnowali Karol Frankowski, który strzelając w ekwilibrystyczny sposób trafił w słupek. Sebastian Pacek, który został znakomicie „przeczytany” przez bramkarza w sytuacji „sam na sam” na bramkę gości. Na kolejne bramki musieliśmy czekać do doliczonego czasu gry, najpierw prawą stroną przedarł się Patryk Piotrowski, dośrodkował do Remigiusza Błocińskiego, a jego pierwszy strzał został broniony przez bramkarza, lecz przy „dobitce” piłka zatrzepotała w siatce. Drugi gol to dwójkowa akcja Sebastiana Packa i Roberta Rodaka, ten pierwszy podał do drugiego i Rodak fenomenalnym strzałem z woleja ustalił wynik spotkania. Końcowy wynik 4:0 dla Gromu!

GROM: M. Kunek, M. Garsztka, Ł. Bethke, P. Drobiński, A. Lizik, Woj. Janicki, M. Tuński (55′ R. Rodak), S. Pacek, M. Kwasigroch (62′ P. Herzberg), K. Frankowski (85′ P. Piotrowski), Wal. Janicki (77′ R. Błociński)

Bramki: '3 S. Pacek (k), 26′ Woj. Janicki, 90+1′ R. Błociński, 90+4′ R. Rodak

Żółta kartka: 90+2′ Woj. Janicki