Kategorie
Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Pechowy remis w meczu derbowym

11087098_444087572412843_1900958185_o

Niestety derby powiatu zakończyły się dość pechowo dla naszej drużyny. Mecz w Sępólnie Krajeńskim z miejscową Krajną zakończył się remisem 2:2 (do przerwy 2:1 dla Gromu), chociaż z przebiegu gry można wywnioskować, że to nasi zawodnicy byli lepszą drużyną. Zabrakło koncentracji w końcowych minutach oraz skuteczności pod bramką rywali w kilku sytuacjach.

Pierwsze minuty meczu upłynęły dość spokojnie. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji, chociaż gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. W 10 minucie dobre podanie otrzymał Wojciech Janicki, który mimo asysty goniącego go obrońcy oddał strzał na bramkę. Dobrze w tej sytuacji zachował się bramkarz Krajny Rafał Mrugalski, który uratował swój zespół przed stratą gola. Chwilę później Patryk Herzberg w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki. W 15 minucie po dobrym dośrodkowaniu niecelnie główkował Wojciech Janicki. Minutę później strzał z około 18 metrów oddali gracze Krajny, ale dobrze w tej sytuacji zachował się Mateusz Kunek. W 17 minucie spotkania kolejne dobre podanie otrzymał Wojciech Janicki, który ładnym lobem pokonał Rafała Mrugalskiego. Minutę później mogło być 2:0, ale strzał zawodnika Gromu z prawej strony niestety był niecelny. W 20 minucie groźny strzał z dystansu oddał Łukasz Kozina, ale ponownie dobrze w naszej bramce zachował się Mateusz Kunek, który obronił to uderzenie. 3 minuty później Bartłomiej Pastwik niecelnie uderzał z rzutu wolnego na bramkę Gromu. W 25 minucie na bramkę Krajny strzelał Aleksander Lizik, ale dobrze ustawiony Rafał Mrugalski nie miał problemu z obroną. W 27 minucie bardzo dobrze z lewej strony dośrodkował Piotr Papierowski, a strzał Kamila Pestki po niepewnej interwencji bramkarza Gromu znalazł drogę do siatki i gospodarze cieszyli się z wyrównania. Minutę później mogło być 2:1, ale strzał zawodnika Gromu powędrował ponad bramką rywali. Po chwili dobrze ustawiony Mateusz Kunek obronił strzał z prawej strony, a minutę później strzał z tego samego miejsca okazał się niecelny. W 38 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Mateusz Tuński i Grom ponownie wyszedł na prowadzenie. Minutę później bardzo niecelnie strzelał gracz Krajny. Emocje były bardzo duże o czym w 40 minucie mogli przekonać się kibice, gdy doszło do przepychanki pomiędzy kilkoma zawodnikami Krajny i Gromu. Pod koniec pierwszej połowy niecelnie uderzał Wojciech Janicki. Po bardzo ciekawych 45 minutach wynik brzmiał 2:1 dla naszej drużyny.

Druga połowa nie była już taka ciekawa, chociaż zaczęła się obiecującym strzałem z dystansu w wykonaniu Roberta Rodaka. Uderzenie popularnego „Żaby” obronił jednak Rafał Mrugalski i w wyniku tej akcji Grom zyskał tylko rzut rożny. W 55 minucie strzał z prawej strony bez najmniejszych problemów obronił Mateusz Kunek.  Przez długi okres gry nie działo się zbyt wiele. Po starciach z zawodnikami Krajny na boisku leżał Aleksander Lizik oraz Piotr Piotrowski, ale na szczęście obyło się bez groźnych kontuzji. Dopiero w 69 minucie meczu groźny strzał z rzutu wolnego obronił Rafał Mrugalski i skończyło się jedynie na rzucie rożnym dla naszej drużyny. W 73 minucie kolejny bardzo groźny strzał obronił bramkarz Krajny. W 81 minucie kolejny strzał powędrował nad bramką gospodarzy. W 84 minutę bardzo ładną akcję przeprowadzili gracze Krajny. Strzał głową pod dośrodkowaniu z lewej strony ostatecznie nie trafił do bramki Gromu dzięki bardzo dobrej interwencji Mateusza Kunka. W 87 minucie piłka trafiła do bramki naszej drużyny, ale gol nie został uznany, ponieważ nasz bramkarz był faulowany. Sędzia przedłużył spotkanie aż o 5 minut, jednak okazało się, że piłkarze musieli grać jeszcze dłużej, bo aż 9 minut. W ostatnich sekundach podyktowany został rzut wolny dla ekipy gospodarzy. Wykonał go Piotr Papierowski, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania na 2:2. Po tej bramce sędzia zakończył mecz.

Trudno jest cieszyć się z takiego pechowego remisu. Drużyna Gromu miała o wiele więcej groźnych okazji i przez dłuższy okres gry dominowała na boisku. Zabrakło skuteczności pod bramką rywala, koncentracji i odrobiny szczęścia. Mimo wszystko należy się cieszyć z tego co jest – mecz nie został przegrany, a w rundzie wiosennej zostało jeszcze wiele spotkań. Jestem pewien, że w tych meczach nasi piłkarze zapewnią wszystkim kibicom wiele radosnych chwil.

Grom: M. Kunek, Pio. Piotrowski, B. Szulc, P. Drobiński, K. Cyran (57′ Ł. Pukownik), A. Lizik, R. Rodak (77′ Wal. Janicki), M. Tuński (41′ P. Siekierka), P. Herzberg (88′ M. Kwasigroch), R. Błociński, Woj. Janicki

Bramki: 17′ Woj. Janicki, 38′ M. Tuński

Żółte kartki: 41′ A. Lizik, 45′ K. Cyran, 77′ Ł. Pukownik, 87′ P. Siekierka

Dzisiejszy mecz derbowy został nagrany przez serwis „Ligi Piłkarskie Powiat Sępoleński„. Wszyscy kibice, którzy nie mogli obejrzeć tego spotkania na żywo, będą mieli możliwość obejrzenia go za 1-2 dni w Internecie. Dodany zostanie również skrót tego meczu.