Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Na otwarcie remis na trudnym terenie.

11144791_1623451997922411_3516350772300514726_o

W 1 kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork zremisował na wyjeździe Rawysem Raciąż 2:2. Bramki dla Więcborczan zdobywali Waldemar Janicki i Patryk Herzberg. Początek meczu zdecydowanie należał dla graczy Rawysa, którzy chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę.  Udało się to w 17 minucie, a napastnik gości strzałem z 16 metra pokonał Mateusza Kunka strzałem w krótki róg bramki Gromu. Po straconym golu Gromowcy mogli dostać szybko kolejny zimny prysznic, lecz zawodnik gospodarzy z bliskiej odległości minął się z piłką. Piłkarze Gromu po tej sytuacji zdecydowanie polepszyli swoją grę, najpierw strzał Łukasza Burkiewicza odbity przez obrońce zatrzymał się na słupku Rawysa, następnie dwie sytuację miał Patryk Herzberg, niestety w jednej lepszy okazał się bramkarz, a w drugiej uderzył ponad bramką. Do przerwy Rawys Raciąż 1:0 Grom Więcbork. W 58 minucie było już 2:0 dla Rawysa, niefrasobliwość i błąd w komunikacji naszych graczy wykorzystał napastnik gospodarzy, strzelając swojego drugiego gola w tym dniu. Już dwie minuty później było 1:2. Autorem szybkiej bramki kontaktowej Waldemar Janicki, a asystę zapisujemy Aleksandrowi Lizikowi, który wrzutem z autu dorzucił piłkę wprost na głowę Janickiego.  W 75 minucie mieliśmy już wyrównanie, a świetną prostopadłą piłkę od Pawła Muchy wykorzystał Patryk Herzberg. Po kilku chwilach fenomenalną interwencją popisał się Mateusz Kunek, który świetnie obronił strzał głową piłkarza gospodarzy. Moment później mogło byc 2:3 lecz znakomitą sytuację zmarnował Remigiusz Błociński, który zbyt długo zwlekał na oddanie strzału w dogodnej sytuacji. Jeszcze dogodniejszą sytuację miał Mateusz Kwasigroch jednak jego strzał obok bramkarza okazał się zbyt lekki i w ostatniej chwili został wybity z linii bramkowej. Na początek remis na trudnym terenie.

GROM: M. Kunek, M. Garsztka, P. Drobiński, Wal. Janicki, Pio. Piotrowski, A. Lizik, Ł. Burkiewicz, M. Tuński (68′ P. Mucha), R. Błociński (78′ M. Kwasigroch), P. Herzberg (90′ M. Nowak), A. Bilicki (85′ M. Przybylski)

BRAMKI: 60′ Wal. Janicki, 75′ P. Herzberg

ŻÓŁTE KARTKI: 43′ P. Drobiński, 55′ Ł. Burkiewicz, 63′ Wal. Janicki