Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy

Grom ogrywa Dąbrowę, ważne zwycięstwo na Sportowej!

_DSC0039W piątej kolejce Bydgoskiej A-Klasy Grom Więcbork pokonał u siebie LKS Dąbrowę Chełmińską 3:2 po bramkach Waldemara Janickiego, Patryka Piotrowskiego i Karola Frankowskiego. Na początku meczu optyczną przewagę zyskali Więcborscy piłkarze. W 13 minucie spotkania pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, akcję przeprowadzili bracia Janiccy, Wojciech dośrodkował, a Waldemar ładnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce Dąbrowy. W 37 minucie goście wyrównali wykorzystując błąd w defensywie Więcborskiej drużyny. Na odpowiedź długo nie było trzeba czekać w 40 minucie meczu Kamil Hrycejewski posłał piłkę na prawe skrzydło, jak wszystkim się wydawało piłka była za mocna i niecelna, tymczasem Patryk Piotrowski poszedł „do końca” i wykorzystał niezdecydowanie bramkarza gości do spółki z obrońcą i wpakował piłkę do pustej bramki. Znakomitą okazję przed zakończeniem pierwszej połowy zmarnował Waldemar Janicki , sytuacja była kopią pierwszego gola, Wojciech dośrodkowuje, Waldemar strzela, niestety niecelnie. Wynik do przerwy 2:1. Druga połowa to głownie walka w środku pola. W 57 minucie zawodnik gości brutalnie sfaulował Aleksandra Lizika na boisku doszło do ostrej wymiany zdań i intensywnych przepychanek zawodników, najaktywniejsi zostali ukarani żółtymi kartkami, w przypadku Więcborskiej drużyny byli to: Paweł Mucha i Mateusz Soboń. Na następnego gola musieliśmy czekać do 60 minuty gdzie, Kamil Hrycejewski podał do Karola Frankowskiego i ten oszukał obrońcę w polu karnym i „huknął” pod poprzeczkę bramki gości. W 70 minucie Dąbrowa wykonywała rzut rożny, niestety Przemysław Drobiński niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki. W końcowej fazie meczu dobrą sytuację zmarnował Karol Frankowski, który minął się z piłką po dośrodkowaniu od Mariusza Garsztki.

GROM: M. Soboń, M. Garsztka, P. Drobiński, Ł. Bethke, A. Lizik, P. Piotrowski (81′ M.Kwasigroch), Woj. Janicki, K. Hrycejewski (85′ P. Siekierka), P. Mucha (60′ R. Rodak), K. Frankowski (R. Błociński), Wal. Janicki

Bramki: 13′ Wal. Janicki, 40′ P. Piotrowski, 60′ K. Frankowski

Żółte kartki: 57′ M. Soboń, 57′ P. Mucha, 66′ Woj. Janicki, 69′ M. Garsztka, 86′ R. Rodak