Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Derby powiatu dla Gromu! Jesteśmy Vice-liderem! [FOTO]

10900204_879857622069018_8397686734823936766_o

W 4 kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork pewnie pokonał odwiecznego rywala zza miedzy Krajnę Sępólno Krajeńskie 3:0 (0:0). Więcborczanie wystąpili w mocno okrojonym składzie, gdyż na ten mecz trener Sylwester Trzósło miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodników. Bohaterem spotkania został 16-letni Mateusz Przybylski, który zdobył 2 bramki, jedno trafienie dołożył Łukasz Burkiewicz. Mecz był podsycony dodatkowym smaczkiem ponieważ w Krajnie grają byli zawodnicy Więcborskiego Gromu, tacy jak: Łukasz Kozina, Łukasz Pukownik, Paweł Siekierka, Sławomir Suchomski i były kapitan Więcborskiej drużyny Krystian Łodziński, a dla Gromu mecze rozgrywa wychowanek Krajny – Łukasz Burkiewicz. Pierwszą akcję stworzyli sobie gospodarze, a dośrodkowanie Patryka Herzberga było zbyt wysokie i minęło Mateusza Kwasigrocha. Początkowa faza meczu to głownie walka w środku pola i mnóstwo niecelnych podań. Około 25 minuty fenomenalną sytuację stworzyli sobie przyjezdni, do dośrodkowania z lewej strony doszedł Łukasz Pukownik i strzałem głową sprawdził dyspozycję Mateusza Kunka, jednak ten nie został cienia wątpliwości i wspaniale wybronił to uderzenie. Chwilę później dobrą sytuację miał znów Pukownik, jednak w polu karnym za daleko wypuścił sobie piłkę i znów na posterunku znajdował się Kunek.W pierwszej połowie Gromowcy stworzyli sobie jeszcze jedną okazję, w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Mateusz Kwasigroch, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Do przerwy bez goli. Po przerwie zdecydowanie do przodu ruszyli Gromowcy, którzy zaczęli coraz śmielej poczynać sobie na stadionie przy ul. Sportowej. Najpierw dogodną okazję miał Mariusz Garsztka, który uderzał z daleka na pustą bramkę po wędrówce za pole karne Rafała Mrugalskiego, jednak jego strzał został odbity ręką przez obrońcę Krajny, lecz gwizdek arbitra milczał. Już chwilę później sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”, a ręką drugi raz zagrywał ten sam defensor z Sępólna, do jedenastki podszedł wychowanek Krajny – Łukasz Burkiewicz i pewnie strzałem w lewe okienko bramki umieścił piłkę w siatce.  Jednak arbiter nie uznał bramki z powodu zbyt szybkiego wbiegnięcia w pole karne Patryka Herzberga i nakazał powtórzenie jedenastki. Do piłki ponownie podszedł Burkiewicz i jego strzał obronił  Rafał Mrugalski, jednak przy dobitce z bliskiej odległości nie miał już nic do powiedzenia. Po bramce Gromowcy zdecydowanie nabrali wiatru w żagle i jak najszybciej chcieli podwyższyć wynik spotkania. Udało się to w 65 minucie. Prostopadłe podanie od Patryka Herzberga trafiło do 16- letniego Mateusza Przybylskiego, a ten w sytuacji „sam na sam” nie dał szans Mrugalskiemu i było 2:0. Był to premierowy gol Więcborskiego juniora w drużynie seniorów. Dobrą sytuację na zdobycie drugiego gola miał Łukasz Burkiewicz, jednak niepotrzebnie przyjmował piłkę na 7 metrze i został zablokowany przez obrońców. Świetną prostopadła piłkę od Łukasza Burkiewicza otrzymał Mateusz Tuński, który wyszedł na czystą pozycję, jednak w sytuacji „jeden na jednego” lepszy okazał się Rafał Mrugalski. W 80 minucie swojego drugiego gola dołożył Więcborski nastolatek – Mateusz Przybylski, który mocnym strzałem po ziemi z 16 metrów nie dał szans na obronę Mrugalskiemu , gdyż piłka wpadła do bramki przy samym słupku bramki Krajny. Swoje trafienie mógł dołożyć najlepszy strzelec obecnego sezonu Patryk Herzberg, ale jego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramke Krajny. Derby Powiatu dla Gromu!

GROM: M. Kunek, M. Garsztka, Ł. Bethke, P. Drobiński, Pio. Piotrowski, M. Tuński, Ł. Burkiewicz, M. Przybylski, M. Kwasigroch (80′ M. Nowak), P. Herzberg, R. Błociński (84′ K. Gwóźdź)

BRAMKI:  65′, 80′ M. Przybylski, 56′ Ł. Burkiewicz

ŻÓŁTA KARTKA: 60′ Ł. Bethke