Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Ciężkie zwycięstwo

10721241_792134924184165_77267229_n

Grom Więcbork pokonał 1:2 na wyjeździe Czarnych Lniano, oby dwie bramki dla gości zdobył Patryk Herzberg. Na początku spotkania znakomitą sytuacje stworzyli sobie gospodarze, strzał piłkarza Czarnych z bramki wybijał Aleksander Lizik. Chwilę później nasz zespół od utraty gola uratował Mateusz Soboń, który wybronił sytuację „sam na sam”. Grom atakował sporadycznie, najpierw Sebastian Pacek strzelał z dystansu, jednak strasznie przestrzelił. W 15 minucie w prawym rogu boiska został sfaulowany Remigiusz Błociński, do piłki podszedł Patryk Herzberg i fenomenalnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy. Kilka minut później znów fenomenalnie bronił Soboń, który wygrał kolejny pojedynek „sam na sam” z piłkarzem Czarnych. W 30 minucie kontuzji doznał Sebastian Pacek i prawdopodobnie już do końca rundy nie zobaczymy go w składzie Gromu. W 42 minucie prostopadłe podanie Pawła Siekierki dotarło na Herzberga i ten strzelił swojego drugiego gola, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Wynik do przerwy 0:2 dla Gromu. W 47 minucie Czarni strzelili bramkę kontaktową, wykorzystując niefrasobliwość naszych obrońców napastnik gości umieścił piłkę w bramce Gromu. Chwilę później mogło paść wyrównanie, piłkę z bramki tym razem wybijał Przemysław Drobiński. Czarni osiągali przewagę, z wrzutu wolnego minimalnie przestrzelił gracz gospodarzy, a za parę minut Gromowców ratowała poprzeczka po strzale z dystansu. Na wysokości zadania w tym meczu stał Mateusz Soboń, który najpierw wybronił strzał z głową z bliskiej odległości oraz w końcówce spotkania sparował mocny strzał na słupek naszej bramki. Doskonałą sytuację dla naszej drużyny w końcówce meczu stworzyli Herzberg i Waldemar Janicki, jednak ten drugi źle przyjął piłkę i to nie pozwoliło mu na oddanie strzału. Gromowcy „dowieźli” wynik do końca i odnieśli trudne zwycięstwo. Warto dodać, że jest to 8 spotkanie bez porażki Gromu, dzięki czemu awansowaliśmy na 4 miejsce w tabeli.. Następne spotkanie 8 listopada, gdzie Grom podejmie u siebie znajdującą się miejsce wyżej Falę Świekatowo.

GROM: M. Soboń, M. Garsztka, P. Drobiński, Ł. Bethke, A. Lizik, Woj. Janicki, S. Pacek (30′ P. Siekierka), K. Hrycejewski, P. Herzberg (85′ M. Kwasigroch), R. Błociński (75′ K. Frankowski), S. Suchomski (65′ Wal. Janicki)

Bramki: P. Herzberg 15′, 42′

Żółte kartki: 50′’ A. Lizik, 90’+1′ K. Hrycejewski