Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy Seniorzy

Bolesna lekcja w Wudzyniu.

Piłkarze Gromu Więcbork w minioną niedzielę ulegli w Wudzyniu z miejscowym Tartakiem 2:5, zbierając bolesną lekcje po ostatnich dobrych występach. Początek spotkania był wyrównany, lecz trzy kardynalne błędy popełnione przez naszych graczy spowodowały, że Tartak w 19 minucie prowadził już 3:0. Gromowcy dopiero otrząsnęli się po 30 minutach, a gola dającego cień nadziei strzelił Patryk Herzberg po asyście Mateusza Tuńskiego. Gromowcy zdominowali boisko i coraz częściej gościli w polu karnym piłkarzy z Wudzynia. Kiedy wydawało się, że Grom będzie walczył do końca meczu przynajmniej o remis, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Piotr Piotrowski przekreślając szanse na pozytywny wynik. Do przerwy 3:1 dla Tartaka. Druga połowa to pełna dominacja Gromu, mimo tego iż nasza drużyna grała w osłabieniu. Gromowcy postawili wszystko na „jedną kartę” i atakowali niemalże wszystkimi siłami i zasobami ludzkimi. Pierwsza taka sytuacja zemściła się w 50 minucie, gdy pierwszą akcję w drugiej połowie stworzyli gospodarze. Najpierw strzał z ostrego konta gracza z Wudzynia trafił w poprzeczkę, po czym futbolówka trafiła do jego kolegi stojącego na piątym metrze, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Dla Gromowców dwu krotnie strzelał Waldemar Janicki, za pierwszym razem jego strzał dwukrotnie obronił bramkarz gospodarzy, za drugim zdobył nawet bramkę, ale wyjątkowo niedysponowany tego dnia sędzia liniowy ubzdurał sobie spalonego. Następnie Mateusz Kwasigroch minimalnie przestrzelił obok słupka z rzutu wolnego z 21 metrów. W 80 minucie krzyżowe podanie wykonał Mateusz Kwasigroch otwierając drogę do bramki Karolowi Frankowskiemu, a ten w sytuacji „sam na sam” nie dał szans bramkarzowi. Gol ten dał cień nadziei na choćby remis, znów Gromowy zaatakowali całymi siłami, a na stałe fragmenty nawet Mateusz Kunek wędrował w pole karne Tartka. Trzykrotnie z dystansu próbował Patryk Piotrowski, przy jednej z prób jego strzał minimalnie minął światło bramki. W doliczonym czasie gry nasi zawodnicy znów zostali skarceni skuteczną kontrą, zawodnik gospodarzy nie dał szans naszemu bramkarzowi w sytuacji „jeden na jeden”. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, Grom przegrywa z Tartakiem 2:5

GROM: M. Kunek, A. Lizik (70′ Pat. Piotrowski), P. Drobiński, Ł. Bethke, Pio. Piotrowski (Cz. K. 45′), R. Rodak, K. Hrycejewski, P. Herzberg (65′ K. Frankowski), R. Błociński (65′ Wal. Janicki), M. Kwasigroch, M. Tuński (83′ S. Suchomski)

Bramki: 30′ P. Herzberg, 80′ K. Frankowski

Żółte kartki: 32′, 45′ Pio. Piotrowski , 28′ A. Lizik, 87′ Pat. Piotrowski

Czerwona kartka: 45′ Pio. Piotrowski