Kategorie
HOT na głównej Piłka nożna Polecane na głównej Seniorzy

Beniaminek pokonany!

11938250_1649339968616714_1312862033_n

W 3 kolejce Bydgoskiej A-klasy Grom Więcbork pokonał na wyjeździe Victorię Niemcz 4:1 (1:0), bramki dla Gromu zdobywali: dwie Patryk Herzberg i po jednej Remigiusz Błociński i Łukasz Burkiewicz. Początek meczu to okazję z obu stron: najdogodniejszą mieli gospodarze, a w pojedynku „sam na sam” lepszy okazał się Mateusz Kunek, fenomenalnie broniąc strzał piłkarza Victorii. Następnie dogodna sytuację miał Andrzej Bilicki, jednak przestrzelił obok bramki. Chwilę później kolejne „sam na sam” jednak, znów górą Kunek. W 15 minucie Piotr Piotrowski musiał opuścić boisko z powodu kontuzji której nabawił się w 1 minucie meczu, w jego miejsce Robert Rodak. Gromowcy otrząsnęli się po pierwszym kwadransie i znakomitą sytuację zmarnował Remigiusz Błociński, który zbyt lekko uderzył z bliskiej odległości. Jednak zrehabilitował się w 39 minucie dając prowadzenie Gromowi, przy jego uderzeniu w długi róg bramki bramkarz był bez szans. Na sam koniec pierwszej połowy atomowe uderzenie z 35 metrów Mateusza Przybylskiego minimalnie minęło bramkę drużyny z Niemcza. Do przerwy 1:0 dla Gromu. Po wznowieniu gry tempo wyraźnie siadło i mecz zrobił się nieatrakcyjny z powodu dużej walki w środku pola. Dopiero w 73 minucie Patryk Herzberg znalazł „złoty środek” na podwyższenie wyniku, jego płaski strzał łatwo znalazł drogę do siatki, asystę w tej sytuacji przypisujemy Remigiuszowi Błocińskiemu. Dwie minuty później było już 3:0, a strzelcem bramki znów Herzberg, który wykorzystał podanie od Wojciecha Janickiego i z bliskiej odległości mocnym strzałem pokonał bramkarza Victorii. W 80 minucie goście zdobyli kontaktowego gola, w trzeciej sytuacji „sam na sam” z Mateuszem Kunkiem lepszy okazał się napastnik gospodarzy, który technicznym strzałem pokonał naszego bramkarza. Wynik mógł podwyższyć Mateusz Kwasigroch, jednak przegrał pojedynek „jeden na jednego” z bramkarzem gospodarzy.W 85 minucie wynik ustalił Łukasz Burkiewicz, ogrywając dwóch rywali w polu karnym i uderzając nie do obrony. Wynik końcowy 4:1 dla Gromu!

GROM: M. Kunek, M. Garsztka, P. Drobiński, Wal. Janicki, Pio. Piotrowski (15′ R. Rodak), Ł. Bethke, M. Przybylski, Ł. Burkiewicz, P. Herzberg (81′ M. Nowak), R. Błociński (73′ M. Kwasigroch), A. Bilicki (70′ Woj. Janicki)

Bramki: 73′, 75′ P. Herzberg, 39′ R. Błociński, 85′ Ł. Burkiewicz

Żółta kartka: 82′ R. Rodak